Hakkımızda

Av. Doruk AYAR

İlköğretim ve liseyi Antalya’da bitiren Doruk AYAR, Üniversite’ye İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başlamış ancak çeşitli nedenlerden dolayı Ankara’ya gelerek Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bitirme fırsatı bulmuştur.


Serbest avukat olarak mesleğini bir süre Ankara'da icra eden Doruk AYAR, pandemi döneminde İzmir'e taşınmış ve İzmir Barosu'na kayıt olmuştur. Eğitim sürecinde çok çeşitli alanlarda kendisini geliştirmiş ve çok sayıda organizasyonun başında bulunmuştur. Aynı zamanda The Pack isimli bir sinema, oyun haber ve inceleme sitesinin de sahibidir.


Özellikle sigorta hukuku, bilişim ve turizm alanında çalışmalar yapan Doruk, Aktüeryal Hesap Bilirkişiliği sertifikasına sahip olmakla birlikte İdare Hukuku, İş Hukuku, Bilişim Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Spor Hukuku, İcra Hukuku, Sözleşme ve Yatırım Danışmanlığı gibi alanlarda yetkindir. Aynı zamanda startup danışmanlığı da yapmaktadır.


Ayar Hukuk olarak hem yerli, hem uluslararası çalışmalar yapmaktayız.

İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Rusça başta olmak üzere çok çeşitli dillerde hukuki danışmanlık veren büromuzda bugüne kadar özellikle turizm alanında çok çeşitli destekler sunduk. Yerli ve yabancı yatırımcılara hukuki destek sağlarken sigorta, bilişim, teknoloji, rekabet, fikri mülkiyet alanlarında da hizmetlerde bulunduk.


Şirket danışmanlığının yanında bireysel hukuki sorunlarınızın çözümü için de ilgi ve azimle çalışmaktayız.


Özellikle bireysel müvekkillerimize; idare hukuku, iş hukuku, sigorta ve tazminat hukuku, tüketici hukuku, spor hukuku, bilişim ve güvenlik hukuku, medya ve iletişim alanlarında hizmet sunuyoruz.


Dijital Oyun Hukuku alanında ülkede çalışmalar yapan birkaç yerden birisiyiz. Bu konuda Üstad Dergisi'nde yayınlanan makalemize buradan ulaşabilirsiniz.