Hakkımızda

Av. Doruk AYAR

İlköğretim ve liseyi Antalya’da bitiren Doruk AYAR, Üniversite’ye İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başlamış ancak çeşitli nedenlerden dolayı Ankara’ya gelerek Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bitirme fırsatı bulmuştur.


2016 itibariyle serbest avukat olarak mesleğini bir süre Ankara'da icra eden Doruk AYAR, pandemi döneminde İzmir'e taşınmış ve İzmir Barosu'na kayıt olmuştur. Eğitim sürecinde çok çeşitli alanlarda kendisini geliştirmiş ve çok sayıda organizasyonun başında bulunmuştur. Aynı zamanda kurucu ortağı olduğu The Pack Studios isimli oyun şirketinde Lead Developer pozisyonundadır.


Özellikle sigorta hukuku, bilişim ve turizm alanında çalışmalar yapan Doruk, Aktüeryal Hesap Bilirkişiliği sertifikasına sahip olmakla birlikte İdare Hukuku, İş Hukuku, Bilişim Hukuku, Oyun Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Spor Hukuku, İcra Hukuku, Sözleşme ve Yatırım Danışmanlığı gibi alanlarda yetkindir.


Dijital Oyun Hukuku alanında ülkede çalışmalar yapan birkaç yerden birisiyiz. Bu konuda Üstad Dergisi'nde yayınlanan yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.